Faaliyetler


1. Eğitime Destek
“Eğitime Destek Ver” projemiz çatısı altında ilköğretimden, yükseklisans öğrencilerine kadar çocuklarımızın ve gençlerimizin yanında olmak ve onlara güzel bir gelecek sunmak için çalışıyoruz. Öğrencilerimizin ihtiyaç farklılıklarını göz önünde bulundurarak ilköğretim 125 TL, lise 150 TL, üniversite ve yüksek lisans öğrenclerine 200 TL bağışta bulunmaktayız.

Burs Öncelikleri
- Öğrencinin geçim durumu,
- Ailelerinin hasta ya da hayatta olma durumu
- Mezun ettiğimiz bursiyer referansları
- Okul sevgisi ve başarısı
- Bir Yakamoz genci olma hevesinin sürekliliği

Burs Süresi
10 aylık eğitim süresince ödeme yapılacaktır.

Burs Ödeme Şekli
Burslar aylık olarak ödenir. Ay başında havale, web sitemizden online bağış sistemi ile ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

2. Kütüphanesiz Okul Kalmasın
“Kütüphanesiz Okul Kalmasın”sloganıyla çıktığımız yolda kıymetli öğretmenlerimizden aldığımız çağrılar doğrultusunda okullarımıza kütüphaneler ve derslikler yapıyoruz.

Türkiye genelinde yaptığımız çalışmalarımızın sonuçlarını görmek, yaşamak hepimize tarifsiz bir mutluluk veriyor.

Derslik inşaatı, kütüphane mobilyaları, bilgisayar yardımı ile okullarımızın ihtiyaçlarına siz de destek olun.

3.Kitap Yardımı
Kurduğumuz kütüphanelere ve okullardan gelen kitap çağrılarına öncelik vererek topladığımız kitaplarımızı çocuklarımız ile buluşturuyoruz.

Bağışlarınızla alacağımız TUBITAK ve İş Bankası Yayınları kitaplarını, değişik yaş gruplarına göre birleştirip, bu paketleri kütüphane bekleyen okullarımıza sizin adınıza ulaştıralım ister misiniz?
İletişim bölümüze tıklayarak adres bilgilerimize ulaşabilirsiniz.

4.Acil İhtiyaçlar
“Ordu’nun Ünye ilçesinin yüksek bir köyünde öğretmen olarak görev yapmaktayım. Okulumuzda 42 öğrenci bulunmaktadır. Velilerin maddi durumu oldukça zayıftır. Burada kış mevsimi çok sert ve çetin geçmektedir. Öğrenciler maddi imkansızlıklar yüzünden en az yarım saatlik yolu lastik ayakkabıları ile yaya olarak gelmektedir. Bu durum beni çok üzüyor. Elimden geldiğince yarıdm etmeye çalışıyorum fakat yeterli olamıyorum. Bir nebze de olsa öğrencilerimi sevindirmek için kış mevsimi gelmeden sizden bot yardımı istiyorum. Öğretmen Çiğdem Ulusoy

Türkiye geneli okul müdürleri ve öğretmenlerinden gelen acil yardım çağrıları ile öğrencilerimize kırtasiye malzemelerinin yanında kış yaklaştıkça artan mont ve ayakkabı ihtiyaçlarını da temin etmeye çalışıyoruz.

Acil ihtiyaçlardan haberdar olmak için mail sistemimize kayıt olmanız yeterli.